Boğaziçi Havacılık Koleji, gelişme çağında olan gençlerin ihtiyaçlarını bilimsel beslenme kurallarını dikkate alarak; öğrencilerin yaş gruplarına göre uzman diyetisyenlerin belirlediği kalori değerleri hesaplanarak, çeşit yönünden de zengin yemek listeleri hazırlamaktadır. Tamamen hijyenik koşullarda hazırlanan bu yemeklerle, günün önemli bir bölümünü okulda geçiren öğrencilerin en önemli öğünlerinden birisi sayılan öğle yemeğini oldukça yeterli bir biçimde tüketmeleri sağlanmaktadır. Ulaşım konusunda ise, 18–21 öğrenci kapasiteli, periyodik bakımı ve dezenfeksiyonları yapılan servis araçlarıyla Boğaziçi Havacılık Koleji’ne ulaşım sağlanmaktadır. Tüm araçlarda, öğrencilerin okula sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gidip gelmesini sağlamak adına öğretmenler görev yapmaktadır. Okul içindeki güvenlik ise giriş ve çıkışlarda güvenlik görevlileri tarafından kayıt tutulmasıyla başlar. Alanında uzman güvenlik görevlileri, öğrenciler başta olmak üzere tüm öğretmenlerin ve personelin güvenliğinden sorumlu olarak hizmet vermektedir. Boğaziçi Havacılık Koleji, güvenlik için güçlü bir teknik donanıma sahip olup; kampüs ve çevresi 24 saat güvenlik kontrolünün sağlanması adına kamerayla izlenmektedir. Acil bir durumda, öğrencilere gerekli ilk yardımı yapabilmek adına tasarlanmış revirde bir hemşire hazır bulunmakta; öğrencilerin fiziksel gelişimi ve sağlık durumlarıyla ilgili bütün bilgiler izlenmekte ve kayıtları tutulmaktadır. Öğrencilerin sağlık konusundaki bütün gelişmeleri, velilere düzenli bir bilgi akışı olarak sunulmaktadır.

Sosyal Olanaklar Neden Önemlidir?

Kültürel faaliyetler, sınav ve eğitim müfredatlarının yanı sıra; prestijli ve öğrencilere, dolayısıyla da velilere, nitelikli bir yaklaşım vaat eden bir kurum için sosyal olanaklar büyük önem taşımaktadır. Bu önemin nedenleri şu şekildedir:

  • Velilerin, güven içinde çocuklarını emanet edebilmesinin altyapısı; karşılıklı olarak bu güvenin tesis edildiği ulaşım, güvenlik, sağlık ve beslenme hizmetlerinden geçmektedir.
  • Çocukların kendilerini güvenilir bir ortamda kabul etmesinin ve bu kabulün ardından öğrenmeye daha açık bireyler hâline gelmelerinin yolu; nitelikli sosyal imkânlarla inşa edilmektedir.
  • Bir eğitim kurumunun, en az öğrencinin evi kadar güvenilir olması gerekmektedir.
  • Çocuklar, kendilerine birey olma yolunu açan sosyal olanaklarla değer gördüklerini hisseder; değer gören çocuklar ise enerjilerini değer üretme üzerine harcar.
Support Support